Zemun, 19. mart KR
Užice, subota, 14:30

09/05/2015 Još jedan danak ambiciji
Napredak - Sloboda 2:1 (1:0). Obeshrabreni crveno-crni, bez samopouzdanja i špica, u prvom poluvremenu ispustili meč.

Na slici: Problemi na poziciji najisturenijeg igrača. (arhivska)

Skandal od srede napravio je malu uverturu pred večerašnju utakmicu. Nedostojna uprava Slobode, odlučila je da u Loznici ide na poraz. Sramna odluka, koja je u potpunoj suprotnosti sa duhom našeg kluba, opravdana je odmaranjem fudbalera za mnogo važnije prvenstvene izazove.
Utakmicu pod Bagdalom, koju je prenosila TV „Arena“, Napredak je igrao u plavim dresovima. Nadamo se da čudan izbor Kruševljana nije zapravo njihova dobra volja, u situaciji u kojoj Sloboda nema rezervnu garnituru. Dakle Rosoneri su nastupali u sledećem sastavu:

........................ Tasić .......................

Miličić ......... Babić ... Vidić ..... Marjanović

................. Đurić ... Milanović .............

Jeremić .......... Vukojičić ........... Đorđević

...................... Ćosović ........................

Izmene: Đorđević - Dolmagić (46); Milanović - Tasić (47); Tasić – Emerun (54).

U vrlo lošoj prvoj trećini utakmice, crveno - crni su potpuno prepustili inicijativu i uz to delovali uplašeno. Iako domaći nisu bili ni blizu igre koju bi trebao da pokaže favorit prvenstva, kombinacija Slobodine ambicije i smušenosti u defanzivi, morala je da da rzultat. To se desilo u 33. minutu, kada Bojan Beljić, sa dvadeset metara, na majstorski način pogađa desni ugao Tasićevog gola. Iako je do kraja prvog dela zaigrao mnogo bolje, Napredak samo tri minuta posle vođstva propušta prvu šansu za autogol. Na centaršut koji je stigao posle brzog napada po desnom krilu, uklizava fudbaler domaćih. Nikolić uspeva da loptu pošalje u korner. Nedugo zatim, na drugoj strani, odzvanja prečka posle slobodnog udarca.

Svesna da nema šta da izgubi, Sloboda igra dosta bolje u drugom poluvremenu. Vukojičić kreira dve prilike, posle prodora i centaršuta. U prvoj se ne snalazi Emerun, u drugoj Dino. Sledi skraćeni korner, posle koga Babić ne koristi kiks golmana. Kazna stiže već u narednom napadu, posle još jedne Beljkine majstorije. Na sličan način kao kod prvog gola, izuzetno precizno upućen udarac nadomak šesnaesterca duplira rezultat. Na ovaj način, još jednom je potvrđeno pravilo po kom bivši fudbaleri Slobode tresu njene mreže. Norma je bila daleko ispunjena, pa ne čudi promašaj Lazarevića iz vrlo izgledne pozicije u 79. minutu. Minut kasnije, Dolmagić upućuje opasan centaršut i tera fudbalera gostiju na reakciju. On je to uradio na očajan način, pa stižemo do pogotka. Napredak se stegao, Sloboda koristila. Marjanović upućuje odličan udarac sa ivice šesnaesterca, ali odlična je bila i reakcija Nikolića. Nerprimetni Ćosović, našao se u sjajnoj prilici u samoj završnici. Posle lepe akcije ima otvoren gol, ali šutira pravo u golmana. U sudijskoj nadoknadi Vuk Đurić dobija drugi žuti karton, pa fudbaler čije nas prisustvo podseća na to šta ljudi iz kluba misle o navijačima Slobode, neće igrati naredni meč.

U naredna dva kola, crveno – crni igraju kući, definitivno daju odgovor na to gde je naše mesto u prvenstvu, na to da li je Begluk stadion na koji gosti dolaze uz pesmu ili ipak nije tako...