Ljubav jedina...
... napred Sloboda!

10/18/2015 Srce kuca, tu je
Sloboda – Bačka 2:2 (2:2). Ekipa je danas pokazala dva lica. Slobodaško je zapalilo tribune, donelo bod, zamalo dovelo do potpunog preokreta.

Na slici: Jeremić pokazao kako.

Fudbal se igra radi publike, a ona je zadovoljna, sa osećajem ispunjenosti, napustila stadion. Videla je kako fanatičnom igrom, posle dva gola zaostatka, jurišamo na pobedu. Zajedno sa fudbalerima zračila je energiju... a sve to je vrednije od tri boda.
Utakmici je prisustvovalo oko 800 gledalaca, među kojima je bio i naš bivši fudbaler, Radomir Antić. Na travu Begluka, kojoj kišno vreme očigledno zadaje probleme, izašao je sledeći sastav:

........................... Tasić ......................

Marjanović ....... Babić ... Vidić ..... Vučković

..................... Miličić ... Milanović ...............

Dolmagić ........... Vukojičić ........... Jeremić

......................... Đorđević ........................

Izmene: Dolmagić - Emeka (67); Jeremić – S.Đurić (78), Milanović – V. Đurić (89).

Verovali ili ne, Sloboda je utakmicu u Užicu počela braneći se! I fudbalski, ovakav pristup bio je potpuno pogrešan. Iako Bačka neko vreme nije uspela da stvori šansu, a Sloboda čak zapretila udarcem Đorđevića sa distance, bilo je pitanje kada će na semaforu stajati 0:1. Odgovor – u 22. minutu. Nakon prekida, opasan udarac Tasić uz napor šalje u korner, posle koga Radović donosi prednost svom timu. Nakon udarca iz ugla, stiže i kontranapad iz udžbenika. Lopta se dobro kretala sa desne na levu stranu, gde je Milovac lagano napravio prostor za udarac i rutinski pogodio. Par trenutaka kasnije, Marjanović sprečava katastrofu skidajući loptu sa gol linije. To se desilo posle kornera iz kojih je Bačka tokom celog meča opasno pretila. Pošto apatiju nije mogao da prekine trener, koji je za nju i najzaslužniji, to su pokušali navijači, koji su sve burnije negodovali zbog kukavičkog pristupa. Može se reći da je Sloboda smanjila prednost u poslednjem trenutku, koristeći poslednje atome motivacije. Jeremić je prošao po desnoj strani, uputio nizak centaršut za Đorđevića, čiji je posao odradio Ilić šaljući loptu u sopstveni gol. Stvari su počele da se menjaju, a to je na najbolji način potvrdio Vidić. Fanatičnim presingom, štoper Slobode je stigao do kolege po poziciji sa druge strane terena i svojim potezom dodatno zagrejao atmosferu na terenu i oko njega. Odmah je stiglo izjednačenje. Jeremić je izrastao u junaka povratka Rosonera i sjajnim udarcem sa dvadesetak metara, poslao loptu u gornji desni ugao gola Bačke. Do pauze je ostalo malo vremena, ali crveno-crni stižu do još jedne šanse. Odličan kontranapad, Đorđević odlaže do Dolmagića koji šutira vrlo slabo, pored gola.

Sloboda je odbacila zamisli sa početka meča i igrala svoju igru. Ipak, nakon turbulentnog prvog poluvremena, bilo je očekivano da uvodni deo nastavka bude nešto mirniji. Prva i najbolja prilika viđena je tek u 68. minutu. Emeka je u svom prvom napadu (minut ranije ušao umesto vrlo lošeg Dolmagića) propustio veliku šansu. Jeremić ga sjajno upošljava, te je ispred sebe imao otvoren put ka golu. Odabrao je da šutira i to uradio vrlo loše. U 83. minutu Bačka propušta svoju jedinu priliku iz drugog poluvremena. Sudija je iz nepoznatog razloga ponovio izvođenje kornera, gosti još jednom dobro izvode prekid, a udarac glavom završava pored gola. Usledila je furiozna završnica Slobode. Otvoren kontranapad prekida Bajić. Da se radi o grčko-rimskom stilu rvanja dobio bi ovacije, ovako samo crveni karton, odnosno žuti po mišljenju sudije. Iz istog napada Đorđević šalje projektil ga golu, nažalost ne u gol kako se u prvi mah činilo. Ubrzo Emeka prolazi po levoj strani, šalje loptu u šesnaesterac, gde Đurić za malo kasni da ubaci loptu u prazan gol. Stefan se mogao naći i u ulozi asistenta. Odigrao je jako lep dupli pas sa Marjanovićem, koji pada u kaznenom prostoru. Po mišljenju sudije, nefauliran.

Krajnje je vreme da se shvati da u izjednačenoj ligi poput naše, bodove odnose hrabriji, odlučniji, motivisaniji. Sloboda ima igrače sa takvim osobinama, ima i navijače koji će pomoći u tome da se one dodatno istaknu. Ostaje da rukovodstvo, zajedno sa stručnim štabom, konačno nauči tu lekciju.