Zemun, 19. mart KR
Užice, subota, 14:30

03/27/2016 Drugi poraz u pet dana
Sloboda – Napredak 0:1 (0:0). Sloboda je u roku od samo pet dana pretrpela dva poraza na svom terenu. Gosti iz Kruševca su u opuštenom ritmu došli do tri boda, zahvaljujući velikoj grešci Marjanovića.

Na slici: Upiši 148 i pošalji sms na 3030.

Utakmicu koju je prenosila TV Arena, a na stadionu pratilo oko 800 gledalaca, Sloboda je počela u sledećem sastavu:

............................ Tasić ......................

Marjanović ........ Babić ... Milekić ..... Vučković

.................... Milanović ... Tasić ...............

Miličić ................. Vukojičić ........... Đorđević

.......................... Jeremić ........................

Izmene: Tasić - Emeka (71); Marjanović - Petrović (80), Vukojičić - Čumić (89).

Ukoliko ste pet minuta zakasnili na utakmicu, propustili ste jedinu priliku koju je Sloboda imala do poslednje sudijske nadoknade. Još jednom među boljima na terenu, Jeremić je šutirao sa dvadesetak metara, da bi se lopta od bloka odbila ka petercu. Miličić je stigao najbrže do nje, ali ne toliko da bi sebi otvorio bolju šansu ispred istrčalog golmana gostiju. Napredak je zapretio sredinom prvog dela igre. Ndiaje je primio pas u šesnaestercu, prevario štopere Slobode, ali pri tome ipak dao prejak for. Nije uspeo da uputi ozbiljniji udarac ka golu.

Tamnoputi napadač gostiju je početkom drugog poluvremena mogao biti asistent, ali Ivelja prebacuje gol iz srca šesnaesterca. Napredak, koji je igrao u potpuno opuštenom ritmu očigledno zadovoljan i bodom, u 68. minutu postiže jedini gol na meču. Beljić je vrlo loše izveo slobodan udarac. Lopta je prošla kroz živi zid i sporo putovala ka golu gde ju je, postavljen na prvoj stativi, čekao Marjanović. Nerazumljivom reakcijom Slobodin bek propušta loptu, koja od stative odlazi u mrežu. Igrači u belim dresovima su meč nastavili u “kasu”, a Sloboda i pored toga nije uspevala ni da pripreti. Nebojša Vukojičić, perjanica crveno-crnih, fudbaler zbog čijeg se izostanka i utakmice odlažu, nalazi se u sve lošijoj formi, a Rosoneri i onako muku muče sa napadačima. U završnici Napredak ipak koristi višak prostora da razvije kontranapad, ali Tasić sprečava prevremeni kraj utakmice dobrom odbranom. Igrale su se poslednje sekunde meča kada je Sloboda uputila jedini pravi šut u gol. Đorđević je centrirao posle prodora po levoj strani, Jeremić grudima odložio loptu, a na nju natrčao Emeka. Golman gostiju bio je dobro postavljen, pa opet tek uz određene napore uspeva da sačuva gol.

Izvlačenje negativnih statistika ostavljamo za drugu priliku, trenutno je dovoljan samo pogled na tabelu. Sa dva boda u četiri prolećna kola polako ulazimo u krug najozbiljnijih kandidata za ispadanje. Da stvar bude gora slede dva gostovanja, ono u Loznici bi moglo biti i presudno.