Ljubav jedina...
... napred Sloboda!

09/17/2016 Lep bod
Kolubara 1:1 (1:1) Sloboda. Sa veoma uzbudljivog meča u Lazarevcu, Sloboda donosi novi bod. Naredne nedelje dupli program na Begluku!

Na slici: Đerić, vreme je da pogodi i kući.

Danas u belim dresovima, Sloboda je nastupila u sledećem sastavu:

...............................Tasić....................................
..Miličić........Vidić(c)..............Nikolić........Joksimović..
................Vujić.....................Jeremić.....................
..Nešović................Vukmirović.....................Velemir..
...............................Đerić.....................................

Izmene: Emeka - Nešović (14), Radaković - Emeka (69), Vučković - Vukmirović (83).

Nakon velikih 500 minuta, kapitulirala je odbrana crveno-crnih. Desilo se to na samom startu utakmice, u 6. minutu, kada je Rajković makazicama zatresao mrežu. Nekadašnji fudbaler Slobode, najbolji igrač sezone 2010/2011, Predrag Lazić, tokom čitavog meča je stvarao velike probleme našoj odbrani. U 10. minutu se našao u sjajnoj prilici, ali Tasić brani njegov udarac. Rosoneri preuzimaju inicijativu, pa sredinom prvog dela dolaze do izjednačenja. Vukmirović je ubacio loptu u šesnaesterac, Đerić koristi lošu reakciju odbrane i volejom cepa mrežu. U samoj završnici poluvremena, Kolubara iz kontranapada dolazi do izgledne prilike, ali odbrana crveno-crnih uz krajnje napore otklanja opasnost.

Iako su izostali golovi, nastavak je obilovao prilikama, i to sa obe strane terena. Nakon par polušansi u kojima se našao Đerić, Vujić snažno šutira i dovodi golmana u veće iskušenje. Odlična prilika i sa druge strane, ali defanzivci u poslednjim trenucima blokiraju udarac protivničkog napadača. Deset minuta pre kraja, Radaković izvodi neuspešan pokušaj loba iz vrlo dobre situacije. Dok je 40ak navijača Slobode žalilo zbog izgubljena dva boda, domaćini su mogli da dođu i do sva tri. Fudbaler zelenih je u trku lobovao bespotrebno istrčalog Tasića - dve sekunde velike strepnje i lopta koja odskače od gornje strane prečke.

Posle nekompletiranog šestog kola, Sloboda zauzima petu poziciju na tabeli, ali uz težak raspored i četiri gostovanja. Naredne nedelje nas očekuje dupli program na Begluku i prilika za dosta slavlja.