Ljubav jedina...
... napred Sloboda!

10/22/2016 Šampionski
Sloboda 1:0 (1:0) OFK Beograd. Uprkos lošoj igri Sloboda je došla do petog uzastopnog trijumfa. Loša igra, ali pre svega i pristup posle ostvarene prednosti, ostali su nekažnjeni zahvaljujući odličnom Tasiću.

Na slici: Tasić ukrao šou Đeriću (iz arhive).

Jedna od najčešće korišćenih fudbalskih fraza glasi: “veliki timovi pobeđuju i kada igraju loše”. Ujedno to je i najviše puta izgovorena rečenica danas u Užicu - nešto manje od 1500 gledalaca, sa Begluka ju je nosilo kao najjači utisak.

Nezahvalan zadatak da opravda ulogu velikog favorita, imao je sledeći sastav našeg tima:

..............................Tasić...........................

Miličić...............Vidić.......Nikolić.....Joksimović

.................Milanović.............Vujić...............

..Nešović................Jeremić...........Vukmirović

.............................Đerić...........................

Izmene: Nnamani – Vukmirović (64); Velemir – Nešović (84); Emeka – Jeremić (89).

Sloboda je tokom celog prvog dela imala inicijativu, ali nije lako ulazila u prilike. Sa druge strane, iako nešto povučeniji, gosti su svaki napad završavali udarcem na gol, pa bio on pokušaj očajnika ili “zicer” situacija. Ipak, u 16. minutu ,niz strašnih prilika za Slobodu. Prvo je Jeremić prevario defanzivce i idealno uposlio Đerića, koga je lopta malo iznenadila, te nije uspeo da pogodi prazan gol sa metar udaljenosti. U sledećem napadu Đerić je još jednom bio meta dobrog ubacivanja, ali se golgeter crveno-crnih ponovo ne snalazi. Lopta dolazi do Vukmirovića, koji je odlaže Jeremiću, Jeremić ostavlja Milanoviću, čiji udarac sa ivice šesnaesterca golman OFKa zaustavlja odličnom intervencijom. U 26. minutu prva prava prilika i za goste. Po izvedenom slobodnom udarcu, lopa nalazi opasnu putanju pored živog zida, ali Tasić uz napore uspeva da odbrani. Na odbitak stiže fudbaler u belom dresu, ali šut odlazi daleko od gola. U 38. minutu golman Slobode pokazuje da je danas njegov dan. Sjajno istrčavanje i fenomenalna odbrana nose najveće zasluge za to što je rezultat ostao nepromenjen… Tako je bilo sve do 45. minuta, kada Rosoneri dolaze do, ispostaviće se gola vrednog tri boda. Nakon dobre akcije Vukmirović malo okleva sa udarcem, ali ima sreće da mu se lopta nakon intervencije, takođe raspoloženog Vraneša, vrati. Pas do Đerića i realizacija kojoj je najviše problema zadao danas vrlo loš teren. Lopta ipak prolazi pored štopera koji je jedini preostao na putu do gola, pa je usledilo veliko slavlje.

Velika želja za pobedom se odrazila na loš način. Igrači su tokom celog drugog dela čekali da sudija odsvira kraj, a trener nije uspevao da ih trgne. Slutio se toliko viđen scenario, a on bi se verovatno i desio da danas nije bio Tasićev dan. Golman crveno-crnih nastavio je gde je stao u prvom poluvremenu i sa par dobrih intervencija sebi osigurao epitet igrača meča. Nakon isključenja gostujućeg fudbalera i OFKove “sve ili ništa” taktike, Sloboda je u samoj završnici imala par vrlo dobrih prilika iz kontri, ali je realizacija izostala.

U sredu, u Surdulici, imamo priliku da posle šest godina dočekamo proleće u kupu, a zatim gostujemo u Dobanovcima gde ćemo imati težak zadatak da nastavimo dugačak niz nepobedivosti.