Užice, 21. maj KR
Beograd, nedelja 17:00

05/17/2017 Napred Sloboda!
Jagodina 3:0 (3:0) Sloboda. Nakon ubedljivog poraza i jedanaeste uzastopne pobede Beogradskih Galagtikosa, naš klub ostaje bez šanse za viši rang. Napred Sloboda!

Na slici: Samo Sloboda (iz arhive, amaterska fotografija).

Za svega par dana, ekipa je pokazala dve krajnosti. Nakon odlične partije protiv Dobanovaca, vrlo loše izdanje u Jagodini. Domaćini su se praktično poigravali i već u prvim minutima došli do velike prednosti. Pogađali su Ivanović i Miladinović. Pred kraj prvog poluvremena Lečić upućuje dobar udarac sa distance i postavlja konačnih 3.0. U nastavku je opao ritam pa nije viđeno previse fudbala. Nikolić je u 65. minutu dobio direktan crveni karton nakon oštrog starta na sredini terena, a jedinu šansu za Rosonere propušta Došljak u finišu meča.

Pred oko 150 gledalaca, među kojima je bilo 20ak Užičana, crveno-crni su nastupili u sledećem sastavu:

..................................Đurić.....................................

..Glišović............Nikolić.......Joksimomvić.......Atanacković

.........................Jeremić………Miličić………......................

…Peličić..................... Nešović.......................Došljak..

..................................Đerić...........................,.........

Izmene: Jeremić – Stanić(45); Peličić – Emeka(46); Glišović – Cvetković(51).

Srpsko fudbalsko besmislje dovodi do definisanja ambicija (pričamo o navijačkim) u veoma širokom i često nelogičnom spektru. Tako možete čuti da je bolje igrati u drugom nego u prvom rangu, da smo ostvarili maksimalni učinak iako smo završili na trećoj poziciji.
Sezonu polako arhiviramo kao uspešnu i odajemo priznanje svima koji su u njoj učestvovali. Borili smo se…

Igrači su igrali mnogo važnih utakmica, ali je za navijače svakako najvažnija naredna. Upravo ćemo u nedelju pokazati svoje lice, tada ne smete propustiti priliku da glasno viknete NAPRED SLOBODA!